„Sen nocy letniej” w parku na Wilanowie

Mieszkańcy Warszawy do 10 lipca (z wyłączeniem poniedziałków) mają możliwość obejrzenia „Snu nocy letniej” w reż. Johna Weisgerbera w ramach cyklu „Szekspir w parku”. Brzmi jak reklama. Nie ma w tym nic złego, ponieważ jest to inscenizacja, którą bardzo chętnie zareklamuję. Nieodpłatnie, gdyż wejście na spektakl również jest darmowe.

Jest to szósta odsłona cyklu, po raz trzeci gości w Ogrodach Pałacu w Wilanowie. Atmosfera przypomina piknik: ludzie rozłożeni na trawie, z kocykami, poduszkami, krzesełkami przyniesionymi z domu. Wszyscy w dobrych humorach, które dodatkowo utrzymuje komediowy rys szekspirowski. Włączając w to dwie nieduże sceny otoczone przez publiczność i wykorzystanie przestrzeni wśród widzów – można nadać spektaklowi interaktywny ton.

Letnia inscenizacja „Snu nocy letniej” udowadnia, że nie trzeba wielkiej sceny czy szeregu rekwizytów, aby stworzyć duży i przede wszystkim dobry spektakl. Nie bez kozery jest tutaj również ciekawie dobrana obsada aktorska. Bartek Kasprzykowski i Tamara Arciuch sprawdzają się w podwójnych rolach na skraju świata rzeczywistego oraz magicznego. Podobnie nieco młodsze pokolenie w wątku miłosnym: Piotr Gawron-Jedlikowski oraz Paweł Góral zabiegają o względy Moniki Łopuszyńskiej i utalentowanej komediowo Katarzyny Kołeczek. Apodyktycznego ojca jednej z bohaterek świetnie zagrał Łukasz Mazurek, a Hanna Nowińska-Konarowska psoci z błyskiem w oku jako Robin. Agnieszka Kaczmarska, Jowita Kropiewnicka, Anna Krypczyk, Ewa Lachowicz i Jagoda Stach są czarującymi elfami. Znaczną część show kradnie też tworząca spektakl w spektaklu męska część obsady: Dominik Bąk, Sebastian Bieżyński, Łukasz Kurczewski, Michał Podsiadło z Jakubem Wonsem na czele. Trupa skutecznie wywołuje lawiny śmiechu i muszę przyznać, że prawdopodobnie pierwszy raz zdarza się, że przerysowanie postaci staje się największym atutem budowania roli.

Podsumuję bardzo krótko: spektakl jest grany do końca przyszłego tygodnia i bardzo chętnie znajdę jeszcze jeden wieczór, by przeżyć ponownie wilanowski „Sen nocy letniej” z tą samą lub zmienioną obsadą (poniżej podaję dublury). Do zobaczenia 🙂

Obsada: Tamara Arciuch, Bartek Kasprzykowski, Piotr Gawron-Jedlikowski, Paweł Góral, Katarzyna Kołeczek / Anna Jarosik, Monika Łopuszyńska, Hanna Nowińska – Konarowska / Sandra Staniszewska – Herbich, Jakub Wons, Dominik Bąk, Sebastian Bieżyński, Łukasz Kurczewski, Łukasz Mazurek, Michał Podsiadło, Agnieszka Kaczmarska, Jowita Kropiewnicka, Anna Krypczyk, Ewa Lachowicz, Jagoda Stach

Więcej: https://szekspirwparku.pl/ (zdjęcia z podanej strony + archiwum prywatne)

Wersja audio: